Kobylnice táhnou za jeden provaz - vzestup roušek!

Pojďme ukázat, že Kobylnice táhnou za jeden provaz!

Život v obci se v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem a karanténou výrazně změnil. Jedna z priorit obce – zajištění společenského života, musela být nahrazena prioritou jinou – zajistit občanům pomoc v nouzi.

Po dohodě s panem starostou jsem si vzala na starost zajišťování pomoci seniorům nad 70 let a hendikepovaným občanům, kteří by se mohli ocitnout bez pomoci, pokud by je příbuzní a známí nemohli, například z důvodu karantény, navštěvovat. Jedná se zejména o pomoc s nákupem potravin či vyzvednutím léků. Chtěli bychom touto cestou vyzvat občany – dobrovolníky, kteří by byli ochotni pomáhat, ozvěte se prosím na moje tel. číslo 775 565 143 (stačí SMS) nebo na alena.ulbrichova@volny.cz, případně přes web www.kobylnickeimperium.cz. Zároveň se na tyto kontakty můžete ozvat i vy, kteří byste pomoc potřebovali. Na způsobu pomoci se s Vámi vždy osobně domluvím. 

Ukazuje se, že je stále potřeba šít roušky. Několik dobrovolnic již máme, je ale potřeba „tým“ posilnit, viz druhá strana výzvy. Obec je případně připravena zajistit materiál.

V této době plné změn a informací bych ráda upozornila všechny, kteří mají internet, na aplikaci „Mobilní rozhlas“, kterou si můžete stáhnout na webových stránkách obce.

Situace, ve které se nyní nacházíme, není pro nikoho z nás vůbec jednoduchá. Věřím, že ji s jistou dávkou ohleduplnosti a trpělivosti všichni zvládneme a zrušené společenské akce si na podzim vynahradíme.

za obecní úřad Alena Ulbrichová, místostarostka

webdesign: Synetix
©2006-2020 Obec Kobylnice, prohlášení o přístupnosti